Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti webových stránek Mateřské školy U BOBŘÍKA, Praha 13, Podpěrova 1880, popis používaných formátů a kontakt na správce webu.

Webová prezentace mateřské školy je vytvořena s ohledem na přístupnost a bezbariérovost tak, aby splňovala všechny důležité zásady přístupnosti webu, jak je stanovují Pravidla tvorby přístupného webu připravená pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy.

Forma uveřejněných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.

Pro popis všech informací na tomto webu je použit značkovací jazyk HTML 5, pro popis vzhledu pak stylový předpis CSS. Téměř všechny velikosti jsou uvedeny v relativních jednotkách, je tedy možné podle potřeby zvětšit velikost písma. Všechny odkazy v textu článků, kromě seznamů a navigačních menu, jsou vyznačeny podtržením. Pokud odkaz vede mimo tento web, je označen popiskem [odkaz na jiné stránky].

Informace prezentované v jiných formátech:
Na tomto webu jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech:
PDF – pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader, případně některý z Open Standard prohlížečů, které najdete na stránkách www.pdfreaders.org
DOC, XLS, PPT – společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče.
RTF – dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.
ZIP – některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány. na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

Kontakt na správce webu
své náměty, postřehy či informace o problémech, na které narazíte při používání tohoto webu, můžete posílat na adresu webmastera – info@mspodperova.cz